Профнастил — універсальний недорогий матеріал

Покупці, які не мають ніякого відношення до будівництва, часто губляться при необхідності вибрати профнастил. Металопрофіль матеріал недорогий та універсальний, але знати його характеристики потрібно. Це допоможе з усього розмаїття вибрати найбільш вдалий варіант та не переплатити. Адже для побудови паркану, кіоску чи іншої споруди потрібен один вид і марка матеріалу, а для даху інший.

Вибір багатофункціонального металопрофілю

Вид і марка профілю повинні повністю відповідати його призначенню. Наприклад, для побудови паркану потрібен матеріал з відносно невеликою товщиною листа. Значного захисту від вологи, яка застоюється у вертикальних борознах гофри, також не потрібно. Проте потрібно естетичний зовнішній вигляд поверхні. Він залежить від матового або глянцевого полімерного покриття.

Термін служби металевого профілю залежить від декількох факторів. Це призначення, вид і матеріали, що використовуються виробником. Мінімальний період експлуатації становить 10 років. Максимальний — 40 років. Якщо з гофрованих металевих листів планується зведення невеликої тимчасової будови, не має сенсу купувати дорогий матеріал. Найчастіше він розрахований на кілька десятиліть служби. Для якісного даху потрібен хороший профнастил із тривалим експлуатаційним терміном. Дешевий металевий настил прослужить не довго.

Характеристики профільного настилу

Професіонали звертають увагу на декілька параметрів. Ці показники дають повну характеристику матеріалу:

  • Товщина листа;
  • Оцинкування;
  • Полімерне покриття.

Кожен із них показує окрему якість матеріалу.

Товщина листа — це міцність. У магазинах і на профільних сайтах можна побачити листи з показниками 0,35 мм — 1,0 мм. При цьому товщина до 0,45 мм розрахована для покриття стін, зведення парканів. Понад 0,45 до 0,7 мм — це металевий профіль для даху. Понад 0,7 мм — листи для зведення несучих стін у будівлях. Малі архітектурні форми тимчасового призначення не повинні коштувати дорого. Профільний настил ідеальний будматеріал для них.

Оцинкування — покриття поверхонь листів шаром цинку. Його призначення — захист від вологи. Цинк прекрасно справляється з цим завданням. Для даху показник повинен бути не нижче 225г / м². Для вертикальних поверхонь досить 190г / м². Товщина цинкового шару істотно впливає на ціну матеріалу. Не потрібно купувати дорожчий через показник лист, якщо за призначенням будматеріалу в цьому немає необхідності.

Полімерне покриття — це захист від корозії. Крім цього воно відповідає за зовнішній вигляд і колір металопрофілю. Полімер може бути глянцевим і матовим. Колірна гамма профнастилу широка, тому матеріал дає можливість створювати естетично привабливі й різноманітні конструкції та покриття.

Знання цих параметрів вистачає для того, щоб правильно вибрати матеріал за його призначенням, характеристиками та ціною.

Переходьте на сайт https://psm-profile.com.ua та обирайте матеріали під власні потреби.

Комментарии запрещены.