Довідкова інформація про МФО України: запитання та відповіді

Ще порівняно недавно, в минулому десятилітті, про мікрофінансові організації мало хто знав. Переважно це були жителі великих міст, які, однак, надавали перевагу послугам великих банківських установ. Що ж стосується невеличких міст і сіл, до широкого поширення Інтернету тут взагалі не мали чіткого поняття, що таке МФО. І тепер, коли послуги мікрофінансових компаній рекламуються ледь не на кожному кроці, є сенс прояснити деякі деталі співпраці з такими кредиторами.

Яка різниця між послугами банків і МФО?

Головна відмінність — суми та терміни кредитування. Якщо банки готові видавати п’яти-шестизначні суми на декілька місяців і років, то МФО в цьому плані набагато скромніші. Наприклад, одна з найпопулярніших українських компаній «КЛТ КРЕДИТ» видає від 500 до 10 000 гривень терміном від 7 до 65 днів.

Також різниця є і в програмах кредитування. Банки кредитують своїх клієнтів для придбання автівки й нерухомості, встановлюють відносно невелику відсоткову ставку. МФО більш вимогливі в плані оплати своїх послуг, проте не вимагають підтверджувальної документації. Мова про виписки з роботи, довідки про доходи, заставляння майна і т.д…

Як відбувається перевірка платоспроможності клієнта?

Банки збирають максимум інформації про свого потенційного клієнта, що позначається на довжині переліку документів, які необхідно сюди занести. Також використовується база даних Національного бюро кредитних послуг для перевірки кредитної історії позичальника. У свою чергу, МФО, зокрема, «КЛТ КРЕДИТ», використовують спеціальні скорингові системи (алгоритми роботи яких не розголошуються), що дозволяє схвалювати втричі більше заявок, ніж банки, і витрачати на цю процедуру не більше 10 хвилин.

Скільки доведеться заплатити за послугу?

На цьому сайті https://kltcredit.com.ua/ua/golovna, а точніше — на онлайн-калькуляторі головної сторінки — клієнти можуть розрахувати остаточну суму переплати, нараховану на отриману позику онлайн на карту. Для постійних клієнтів діє фіксована відсоткова ставка — 1,62% на день. При першому та повторному зверненнях діють знижки 50% і 25% відповідно. А завдяки святковим і щотижневим знижкам клієнти компанії платять не більше 1,15%–1,21% на день.

У яких випадках користуватись мікрокредитами не варто?

Оскільки суми кредитування в МФО невисокі, клієнти цих компаній вкрай рідко мають проблеми зі своєчасним поверненням кредитних грошей. Але щоб не допустити їх апріорі, прослідкуйте, щоб Ваша ситуація відповідала наступним пунктам:

  • у Вас є джерело доходів (необов’язково офіційне);
  • розмір очікуваних доходів хоча б на 25% вищий, ніж сума до оплати за умовами договору;
  • у Вас немає інших кредитів чи боргів;
  • Ви будете мати доступ до Інтернету чи можливість навідатись до відділення одного з банків Вашого міста для своєчасного повернення позики.

Виконуйте свої зобов’язання сумлінно, і мікрокредити перетворяться в дієвий спосіб вирішення тимчасових негараздів.

Комментарии запрещены.